فصلنامه سلامت روان کودک- هزینه انتشار
هزینه انتشار

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1396/7/1 | 
از آن جایی که نشریه سلامت روان کودک کاملاً خصوصی بوده و از هیچ گونه حامی مالی برخوردار نیست و بودجه ای را از وزارتخانه، دانشگاه، یا انجمن خاصی دریافت نمی کند و برای تمامی هزینه های آن از داوری گرفته تا ویراستاری فارسی و انگلیسی، صفحه آرایی، هزینه سایت، نمایه سازی، حقوق تمامی کارکنان، اجاره دفتر نشریه و ... ، هیچ ردیف بودجه یا درآمدی از هیچ ارگان یا مؤسسه دولتی یا خصوصی مانند معاونت پژوهشی دانشگاه ها یا انجمن های علمی  به این نشریه اختصاص داده نمی شود، بنابراین هزینه انتشار مقاله در سال ۱۴۰۲ به شرح زیر است:
-هزینه داوری اولیه توسط دبیر علمی: مجانی انجام می شود یعنی این مرحله داوری بدون دریافت هزینه است. از آن جایی که بسیاری از نویسندگان مقالات خود را برای نشریات مختلف ارسال می کنند و بعد از واریز هزینه داوری ممکن است مقاله توسط داوران رد شود، تصمیم مناسبی که در این نشریه برای کمک به نویسندگان گرفته شد این است که ابتدا مقاله توسط دبیر علمی، داوری اولیه می شود و مهم ترین اشکالات آن برای نویسنده ارسال می شود. این کار باعث می شود زمانی که نویسنده هزینه داوری را واریز کرده است به احتمال بسیار زیاد مقاله توسط داوران به طور کامل رد نمی شود و اصلاحات مورد نیاز برای نویسنده محترم ارسال می شود. بدین ترتیب نویسنده مجبور نیست به طور مستمر هزینه داوری برای مقاله خود به مجلات مختلف واریز کند ولی مقاله اش رد شود و متحمل هزینه غیرقابل بازگشت شود.

- هزینه داوری: ۹۰۰ هزار تومان بعد از داوری اولیه مقاله توسط دبیر علمی و تأیید آن. بدین ترتیب بعد از این که مقاله توسط دفتر نشریه دریافت شد دبیر علمی مهمترین اشکالات مقاله را برای نویسنده محترم بدون دریافت هیچ گونه هزینه ای ارسال می کند که این کار باعث می شود تا احتمال پذیرش مقاله توسط داوران افزایش یابد. بعد از انجام اصلاحات کلی مقاله توسط نویسنده بر اساس نظرات دبیر علمی، هزینه داوری باید واریز شود تا مقاله برای داوران ارسال شود (ارسال فیش هزینه داوری برای مدیر مالی و اجرایی: psydevchgmail.com

- هزینه صفحه آرایی و پذیرش و چاپ مقاله: ۹۰۰ هزار تومان بعد از پذیرش نهایی مقاله (تاکید می شود لازم نیست نویسنده محترم این هزینه را در ابتدا واریز کند و فقط زمانی که اصلاحات مورد نظر داوران  انجام شد و مقاله مورد پذیرش نهایی قرار گرفته است این مبلغ واریز می شود و فیش واریزی برای مدیر اجرایی و مالی از طریق ایمیلpsydevchgmail.com  ارسال می شود تا نامه پذیرش رسمی صادر شود).
هزینه کد DOI و Cross Mark و سایر کدهای لازم : ۴۰۰ هزار تومان

 
شماره حساب جهت واریز هزینه: شماره حساب بانک تجارت ۸۸۲۹۲۲۹۲۸ (به نام  نشریه سلامت روان کودک).

چند نکته مهم:
۱.
این نشریه به معنای دقیق کلمه کاملاً خصوصی اداره می شود و حتی به انجمن علمی خاصی نیز وابسته نیست؛ یعنی هیچ ردیف بودجه از وزارت خانه یا مؤسسه مالی و یا انجمن و ... دریافت نمی کند و تمامی هزینه های داوری، حقوق کارکنان مانند مسئول سایت گرفته تا ویراستار انگلیسی و صفحه آرایی و کارشناسان علمی و اجرایی، هزینه سایت، قرارداد با شرکت یکتاوب، اجاره دفتر نشریه، و بساری از موارد ریز و درشت دیگر فقط و فقط با مبالغ واریزی نویسندگان و کمک های دوستانه برخی همکاران نشریه پرداخت می شود. به همین دلیل از نویسندگان محترم خواهش می کنیم تمامی بخش های راهنمای نویسندگان و کانال تلگرام نشریه را به طور کامل مطالعه کنند تا حداقل هزینه های اضافی به نشریه تحمیل نشود.
۲. نویسنده مسئول محترم مقاله بعد از واریز هزینه داوری و یا هزینه پذیرش باید فیش واریزی را اسکن و به آدرس ایمیل برای مدیر مالی و اجرایی psydevchgmail.com ارسال کند. همچنین کد و عنوان مقاله و نام نویسنده مسئول روی فیش واریزی نوشته شود.
۳: ملاک تعیین هزینه پذیرش مقاله، زمان پذیرش قطعی مقاله است نه زمان سابمیت مقاله (که مبلغ آن برای سال ۱۴۰۰ در قسمت بالا درج شده است)؛ ولی ملاک تعیین هزینه داوری، زمان سابمیت مقاله است که مبلغ آن در بخش بالا توضیح داده شده است.

۴. لازم به ذکر است اگر نویسنده مقاله، اصلاحیه مقاله خود را تا دو مرتبه داوری بر اساس نظرات داوران به دقت انجام ندهد، مقاله مورد نظر رد خواهد شد؛ ولی اگر نویسنده محترم تقاضای داوری مجدد مقاله خود را برای مرتبه سوم داشته باشد باید هزینه داوری مجدد را با هماهنگی مدیر مالی واریز کند.
۵. 
تعداد صفحات مقاله از صفحه عنوان تا آخر منابع به هیچ وجه نباید بیش از ۱۴ صفحه بدون احتساب چکیده جامع فارسی (با فونت ب زر، فاصله خطوط سینگل یا ۱، اندازه قلم ۱۲، و در قالب صفحه آرایی دوستونه) باشد در غیر این صورت مشمول هزینه اضافی خواهد شد که مبلغ آن بسته به نوع روش شناختی مقاله و ساختار و ضرورت موضوع مقاله توسط دفتر نشریه تعیین می شود (یعنی ممکن است دفتر نشریه حتی با پرداخت هزینه اضافی توسط نویسنده با تعداد صفحات بیش از ۱۴ صفحه موافقت نکند). این هزینه اضافی بعد از صفحه آرایی مقاله توسط دفتر نشریه در زمان چاپ باید توسط نویسنده پرداخت شود و لزومی ندارد که در زمان پذیرش، این مبلغ واریز شود.

با تشکر؛ مدیر مالی و اجرایی نشریه/ دکتر محسن بابایی

 
نشانی مطلب در وبگاه فصلنامه سلامت روان کودک:
http://childmentalhealth.ir/find-1.124.32.fa.html
برگشت به اصل مطلب